דוד אלהרר | deStory

כשאין לנו מה להפסיד אנחנו מתחילים להרוויח

מכירים את הביטוי "כשאין לנו מה להפסיד, אנחנו מחילים להרוויח?"
האם אנחנו מסוגלים להיות ב"מוד" הזה בעשייה שלנו, או שיש דברים שלא נעשה (כמו חלילה לעוף על עצמנו קצת) רק בגלל ש"יש לנו מה להפסיד?" האם זה באמת הפסד? ויותר מזה: מה אנחנו בכלל מרוויחים כשאנחנו לא מפסידים בשום מקרה?

מאת: דוד אלהרר | deStory
Author picture
דוד אלהרר | deStory
דוד אלהרר | deStory

הרבה פעמים, ובמיוחד לאחרונה, מול הלקוחות שלי, בפוסטים שלי, בשיעורים שאני בונה לתכנית הליווי, בשיחות עם שותפים לדרך – אני מוצא את עצמי חוזר אל המשפט – "כשאין לנו מה להפסיד, אנחנו רק מתחילים להרוויח". ואני חושב שהרבה פעמים אנשים מבינים את זה במובן אחר ממה שאני מתכוון אליו.

 

אני בעיקר מתכוון לזה שאנחנו לא באמת מפסידים שום דבר כשאנחנו מרשים לעצמנו להיות קצת יותר כמו המותגים שאנחנו. כל השריטות האלה שיש לנו בראש, על איזשהו הפסד ענקי אם נרשה לעצמנו קצת לעוף על עצמנו (הפסד חברתי, הפסד כספי, הפסד מוניטין או פאסון) – פתאום נראות לא כזה הפסד, כשברגע אחד נלקחת הוודאות הכלכלית מעוד ועוד משפחות ועסקים בישראל. אנחנו רואים את זה מסביב ומרגישים שהטבעת מתקרבת מדי גם אלינו. מכיר את זה.

 

בחודשים האחרונים אני מוצא את עצמי בשיחות אחרות לגמרי עם הלקוחות שלי, עם מתעניינים בתכנית הליווי, עם קולגות. אנשים שמבינים לאן זה הולך, ובמקום להישאר על הברכיים ויד מושטת לאוויר לרחמים – הם מתחילים להוביל:

*להוביל קהילה, גם אם זה רק כמה עשרות אנשים;

*להעניק ערך, בחינם לגמרי (אני תמיד טוען שאנשים לא צריכים לשלם על ידע, אלא רק על יישום);

*לעורר השראה, באמצעות סיפור טוב ורלוונטי, שיכול לחכות לקהל שלהם, בזכותם – בצד השני של כל המחשבות, החדשות, הפחדים, האמונות והדאגות שלהם. להיות קצת יותר "סוף טוב" בתוך כל מה שקורה מסביב;

*וגם להרוויח. לא רק כסף, אבל כן, גם כסף. אין שום סיבה להתנצל על שפע שנכנס לחייך בזכות ההשפעה לטובה שאתה מחולל.

 

וכן, כמובן, ומעל הכל, גם להרוויח את עצמם.

עם כל הפומפוזיות של זה, זאת הסיבה המרכזית שאני אוהב לעשות את מה שאני עושה מאז שפתחתי את העסק שלי ב-2018. אנשים מרוויחים את עצמם. יזמים, בעלי עסקים, מנהלים – מגלים שאפשר להיות פחות עם מסיכות, עם הרבה יותר קירבה ואחריות ואותנטיות ואנושיות, ועדיין להרוויח – על כל המשתמש מכך.

אחלה של מקום עבודה יצרתי לעצמי, אז ברור שפומפוזי.

 

והשינוי השקט הזה,

זה שמתחולל להרבה מאד יזמים, מנהלים, בעלי עסקים בראש, בהתחלה זה תמיד בראש, איש איש לביתו,

ואז בקהילות קטנות, של אנשים שותפים למטרה, גם אם זה ברמת השכונה, גם אם זה ברמת האירוע המשותף, המוצר המשותף, הוובינר המשותף,

ואז בקהילות גדולות יותר, תחת ערך משותף, במרחב הוירטואלי או הגיאוגרפי, עם מטרות גדולות יותר: עסק, חינוך, רפואה, ריפוי, ייעוץ, כושר, כלכלה, זוגיות, או סתם מסרים של הפצת טוב בעולם. פתאום "עצמאי" מקבל משמעות אמיתית של מוביל דרך. תסתכלו על הצד הזה לפעמים ותראו כמה הזדמנויות להרוויח טמונות בכוחם של אנשים להסתכל על הנולד בזוית מחוייכת.

ופתאום, אחרי שבועות ספורים, חודשים בודדים – זה נראה אחרת.

פתאום "יש שכל" מאחורי הרעיון שמתחבר לקהל שמתחבר לשורת רווח.

ופתאום, הבנאדם של אתמול,

זה שאמר לעצמו "אין לי מה להפסיד"

מתחיל להרוויח

את מי שהוא באמת,

את הקהל הרלוונטי עבורו,

ואת הכסף הגדול באמת.

 

מזל שזה לא קורה פתאום.

כשאין לנו מה להפסיד, אנחנו מתחילים להרוויח

אולי תאהבו גם

בחירת קהל היא הדרך לקהל

אתם כבר מכירים, ולמעשה כנראה משלמים את המחיר של העידן החדש, שבו נדמה שכל אדם שני הופך ל"מותג", שבו התחרות על תשומת הלב הופכת לכמעט

למה קשה לנו לבסס קהל

למה קשה לנו לבסס קהל?

הנה 3 הסיבות הכי שכיחות שאני נתקל בהן בעבודה עם עסקים שרוצים להרוויח את הכסף הגדול בזכות השפעה לטובה על קהלים רחבים.   סיבה 1:

קול קורא למנהיגים עסקיים

להגיד לכם את האמת, לא פתחתי את הפורום למנהיגות עסקית בפועל מזה שש שנים, מאז שהקמתי את העסק שלי deStory. כמו רבים מהלקוחות שלי, הפורום

הצטרפו לפורום למנהיגות עסקית.

וקבלו במתנה את ערכת הקפיצה לעס"ק: סדרת כלים, הדרכות והרצאות לטובת קפיצה עסקית ותדמיתית לגבהים של מותג משפיע, מוביל ורווחי – כבר מהמילה הראשונה, כבר מהצעד הראשון.

דוד אלהרר | deStory
בדרך כלל עונה תוך יום
דוד אלהרר | deStory

שלום לך 👋

איך אוכל לעזור לך?
11:50