דוד אלהרר | deStory

מודל החזר השפעה

איך עושים את החיבור בין ההשפעה שלנו לבין ערוצי השפע בעסק, באמצעות לקוחות משלמים ורווחיים, שמוכנים לשלם את המחיר עבור השינוי שאנחנו מציעים להם?

מאת: דוד אלהרר | deStory
Author picture
דוד אלהרר | deStory
דוד אלהרר | deStory
מודל החזר השפעה

הרבה מאיתנו, שרוצים להשפיע לטובה על העולם, מאבדים את הדרך לייצר מהרצון הזה ערוצי שפע רווחיים.
הקהל חשוב להם יותר מהכסף.
ההכרה חשובה להם יותר מהכסף.
מחיאות הכפיים והמחמאות חשובות להם יותר מהכסף.

מניסיון של עשרות שיחות עם בעלי עסקים מדי חודש בחמש+ השנים האחרונות, אנשים אומרים שהם רוצים להשפיע, אבל רבים מהם לא מוכנים "לשלם את המחיר" בדרך לשם. להשפיע מבחינתם זה במות ואירועי Sold-Out, לתוכן שמפוצץ את הרשת ולפודקאסט שכל מדינת ישראל מנויה אליו.
וחו"ל, ברור חו"ל.
ראיון עם אופרה וינפרי והרצאת TED ושזה יקרה כבר אתמול.

ואני בעד הדברים האלה, באמת.
אני בעצמי שואף להגיע למקומות האלה.
אבל קצת התבלבלנו עם כוכבי וקולבי אינסטוש עם המושג השפעה, ושכחנו להבין שאין לנו באמת אפשרות להשפיע (לטובה, ובכלל) על חיים של אנשים – מבלי שהם יהיו מוכנים "לשלם את המחיר" עבור השינוי שאנחנו מציעים להם.

במקרה הטוב, אנחנו מעוררי השראה, מובילי דעה ועניין, אבל השפעה אמיתית תקרה רק למשלמים את המחיר, ועל זה רבים מבעלי העסקים שרוצים "להשפיע" – מוכנים לוותר (ואפילו מוותרים הלכה למעשה) – בשם זה שהם רוצים קהל.

החזר השפעה אינסטגרם

בגרף שבתמונה, המושג "החזר השפעה" מציג את זה:
ככל שנגדיל את הקהל שמכיר אותנו, שאוהד אותנו ושמחובר אלינו – ככה אנחנו מגדילים את מספר הלקוחות שמוכן "לשלם מחיר" עבור השינוי שאנחנו מציעים לו.

"לשלם את המחיר" זה הרבה יותר גדול מכסף:

  • לשלם את המחיר, את הכסף הגדול עבור הפתרון והתוצאה (ולא שווי השעה או הייצור);
  • לשלם את המחיר, כלומר אשכרה לעשות שינוי בחיים שלהם ולא רק לתלות את האחריות בנו לשינוי שאמור לבוא מהשמיים (לא משנה אם זאת תכנית ליווי או מחשב יקר של אפל);
  • לשלם את המחיר, ולהיות גאים בתהליך שהם עברו, עד שהם הופכים בעצמם לשגרירים הכי טובים של השינוי ושל מי שעזר להם בו (ראיתם את הפרסום המטורף של אבא חטוב? זה לא באמת בגלל הפרסומות בפיד שלכם)

זה מה שעושים מותגים, אנושיים ומסחריים, גדולים וקטנים כאחד. הם מגדילים את *השווי* שלהם בזכות קהל הולך וגדל סביב *הערך* שלהם. כדאי לקרוא את זה שוב.

וזה הולך בד-בבד עם לקוחות משלמים, בהתחלה בכסף קטן יותר, כדי שהם יהיו הראשונים שייהפכו ל"קהל" האוהד, המעורב והממליץ – שדרכו יגיעו הלקוחות הבאים, שמוכנים לשלם את המחיר, מגיעים מעצמם ומרצון אמיתי לשינוי, ושמשלמים כסף גדול יותר עבור התוצאה הנחשקת שהם מאמינים שהם יקבלו כתוצאה מההשפעה שלנו על חייהם.

לזה אני קורא "החזר השפעה".
לא הייתם רוצים להיות אלה שרואים את ההחזר הזה מול העיניים?
לא הייתם רוצים לחבר אחת ולתמיד בין היכולת להשפיע ולבין הרצון להרוויח?
לא הייתם רוצים להיות "הפרזנטורים" שמראים לעולם מה הם עושים בחייהם עם הכסף שהם מרוויחים בזכות ההשפעה שלהם לטובה?

מותגים, מסחריים ואנושיים כאחד, מגדילים את השווי שלהם, באמצעות הגדלת קהל – סביב הערך שלהם.

אולי תאהבו גם

שני סוגים של בעלי עסקים

יש שני סוגים של בעלי עסקים. אלה שעובדים עבור הגדילה של העסק שלהם, ואלה שהעסק עובד עבור הגדילה שלהם. אם אתם לא בטוחים באיזה צד

דרוש מסר מאחד | פרוייקט מיוחד

זוהי הצעה למנהיגים עסקיים, שמובילים כרגע קבוצות, ארגונים וחמ"לים למען העלאת המודעות של הסקטור העסקי של היזמים העצמאיים, העסקים הקטנים וה-OneManShow: מה שבאמת נדרש כעת

הצטרפו לפורום למנהיגות עסקית.

וקבלו במתנה את ערכת הקפיצה לעס"ק: סדרת כלים, הדרכות והרצאות לטובת קפיצה עסקית ותדמיתית לגבהים של מותג משפיע, מוביל ורווחי – כבר מהמילה הראשונה, כבר מהצעד הראשון.

דוד אלהרר | deStory
בדרך כלל עונה תוך יום
דוד אלהרר | deStory

שלום לך 👋

איך אוכל לעזור לך?
11:44