Logo

אם הגעת לכאן,
סימן שגם אתה מוכן לעשות את הקפיצה
מ"עוד עסק" ל-"מותג אנושי"
משפיע, מוביל ורווחי

קבלו במתנה:

קבלו את המדריך למייל

הצטרפו לקהילת המותגים האנושיים
וקבלו את המדריך “זה כל הסיפור”
ללא עלות וללא כל התחייבות,
אבל עם הרבה תקווה שתעשו בו שימוש.

למעלה מ-12,000 בעלי עסקים
הורידו את המדריך "זה כל הסיפור"

והבינו אחת ולתמיד מהן השאלות האסטרטגיות
שמונעות מהם:

למכור יותר

כמה שיותר לקוחות שמשלמים תמורה ראויה עבור הערך האמיתי שהמותג / המומחה / האוטוריטה מעניקים

להוביל יותר

מעגל השפעה רחב ורלוונטי למסע שהמותג מזמין אליו וחוגג איתו את הדרך, וקהל רווחי בסופו;

להרוויח יותר

כדי שיהיה אפשר להתפנות לחשיפה ולהשפעה רחבה (הרצאות, קורסים וסדנאות, פיתוח מודל ושיטה, ערוצי תוכן עשירים ומעוררי השראה, פריצה לשווקים נוספים), שתאפשר חותם שיישאר אצל קהלים אוהדים, גדלים והולכים (גם אם הם לא יהיו לקוחות);​

"זה לא מדריך, זה ספר! שיניתי את כל דרך החשיבה השיווקית שלי!"

משפך שיווקי קלאסי פשוט לא מתאים
ל"מותגים אנושיים"

או: מה לא עובד לנו,
העסקים שרוצים להרוויח מההשפעה שלנו?

התשובה הקצרה: אנחנו הולכים לראות איך חמש שאלות אסטרטגיות ומשמעותיות – עוזרות לעסקים שרוצים להרוויח מההשפעה שלהם (“מותגים אנושיים”) לחבר בין הסיפור – להצלחה עסקית, שיווקית ותדמיתית. 

התשובה היותר חשובה: אנחנו הולכים להבין פעם אחת ולתמיד מהי בתכל’ס אסטרטגיה שיווקית שמותאמת לצרכים האמיתיים של “מותגים אנושיים:” עסקי OneManShow, מומחים בתחומם, שהערך שהם מעניקים גדולים יותר מכל מוצר / שירות / שיטה שהם אי-פעם ימכרו. 

והצרכים האמיתיים של “מותגים אנושיים” הם:

 1. מכירות: כמה שיותר לקוחות שמשלמים תמורה ראויה עבור הערך האמיתי שהמותג / המומחה / האוטוריטה מעניקים.
 2. קהל: מעגל השפעה רחב ורלוונטי למסע שהמותג מזמין אליו וחוגג איתו את הדרך, וקהל רווחי בסופו;
 3. רווחיות גבוהה: כדי שיהיה אפשר להתפנות לחשיפה ולהשפעה רחבה (הרצאות, קורסים וסדנאות, פיתוח מודל ושיטה, ערוצי תוכן עשירים ומעוררי השראה, פריצה לשווקים נוספים), שתאפשר חותם שיישאר אצל קהלים אוהדים, גדלים והולכים (גם אם הם לא יהיו לקוחות);

 

המענה לצרכים האלה לא נמצא באסטרטגיית שיווק “אינסטנט” של משפך קלאסי עם “מגנט לידים” ו”חימום קהלים” מנוכר. רמה אחת מעל נמצאת “אסטרטגיית מותג” – האסטרטגיה של המותגים, האנושיים והמסחריים, ואנחנו נראה איך היא עונה על הצרכים האמיתיים של מותגים באשר הם. 

אסטרטגיית מותג? מה לי ולאסטרטגיית מותג?

בין שאתם יזמים עם רעיון, בין שאתם מנהלי חברות וארגונים ומחלקות שיווקיות ובין שאתם בעלי עסקים, נותני שירותים, או יועצים מקצועיים, זה לא משנה. ברגע שיש לכם ערך מהותי להעניק (שאתם מכירים ומאמינים בו שיש לכם את זה), וברגע שאתם יודעים לספר על זה ולרתום קהל סביב זה – 

אתם כבר חושבים כמו מותג.

 

אם את/ה…

 • בעלי עסקים שנמצאים בפרונט של העשייה שלהם;
 • יש לכם ערך גדול יותר מכל מוצר / שירות – להעניק;
 • רוצים להרוויח מההשפעה שלכם לטובה על מעגל ההשפעה שאתם יוצרים סביבכם;

…אז אתם מה שאני אוהב לקרוא לו מאז שפתחתי את deStory – “מותגים אנושיים” (ובינתיים עוד כמה הצטרפו לז’רגון, באהבה). זה אומר שהמכנה המשותף הבסיסי ביותר עבורכם, כמו גם המותגים המסחריים – הוא כמיהה אינסופית לקהל. קהל שמכיר אתכם, קהל שמחובר אליכם, שמעורב אתכם, קהל שאוהד אתכם (גם אם מעולם הוא לא קנה מכם), וקהל שרוכש מכם, שוב ושוב, תוך שהוא ממליץ לאחרים.

 

האסטרטגיה להשגת קהל, קהילה, מעגל השפעה גדל והולך, משלב ההיכרות ועד לשלב של מעמד המכירה – נקראת אסטרטגיית מותג. וכדי להוציא לפועל את האסטרטגיה הזו – לא נדרש מכם תהליך מיתוג יוקרתי ולא נדרשת מכם השקעה כספית על פלטת צבעים מתוחכמת באתר ובלוגו, או בסרטוני וידאו מושקעים ואריזות מעוצבות. אלה הם תוצרים של מיתוג, אבל לא האסטרטגיה שהופכת אתכם למותג מלכתחילה

 

אסטרטגיית מותג נמצאת מעל האסטרטגיה השיווקית, והיא זאת שמאפשרת לכם להגדיל את השווי שלכם – ככל שאתם מגדילים קהל סביב הערך שאתם מעניקים לו. אני אדאג להסביר את המילים המודגשות בהרחבה – בהמשך. 

 

אסטרטגיה שיווקית מתחילה את ההיכרות עם הקהל שלכם רק ברלוונטיות לרכישת מוצר, בעוד שאסטרטגיית מותג מתחילה את ההיכרות עם הקהל שלכם עם הרלוונטיות לדרך שלכם, לעשייה שלכם ולתובנות והערך שאתם יכולים להעניק לאחרים – בזכותה. אתם יכולים כבר להבין למה אסטרטגיית מותג מתאימה לכם יותר, נכון? 

 

עוד יתרונות לאסטרטגיית מותג לעומת אסטרטגיה שיווקית?

 • אתם מבססים את המוניטין והאוטוריטה שלכם – בזכות קהל גדל והולך של אוהדים לדרך שלכם (ולווא דווקא רק של לקוחות משלמים);

 

 • אתם מאפשרים לקהל הרלוונטי ביותר לרכישה להגיע אליכם, אחרי שהוא עבר את תהליך ההיכרות – החיבור – האמון אתכם הרבה לפני מעמד המכירה (ובלעדי שלושתם יהיה קשה לסגור עסקה) מבלי שאתם מבזבזים את המשאב הכי יקר שלכם (זמן וכסף) על לידים לא רלוונטיים (בשבילם אתם מעניקים מלאן ערך – באהבה, בשפע ובחינם, וכל עוד הם לא לידים רלוונטיים הם פשוט לא “מפריעים” לכם);

 

 • אתם מגיעים למעמד של משפך שיווקי / קמפיין ממומן הרבה יותר מוכנים בזכות היכרות אמיתית עם הקהל שלכם, הצרכים שלו, איך הבעיות נשמעות במילים שלו, על מה הוא “מוכן לשלם” את המחיר (תרתי משמע) – ולא צריכים לשמוע אף קמפיין שאומר שהמערכת צריכה 3-4 חודשים ללמוד את הקהל. אסטרטגיית מותג לומדת את הקהל. אסטרטגיית שיווק לאחר מכן אמורה להביא את הלידים הרלוונטיים מתוך הקהל הזה – למעמד מכירה;

 

 • אתם מפסיקים להיות בתחרות על התועלת (כל דבר שאפשר להתחרות עליו) ונכנסים למגרש של תחרות על הערך הייחודי והחיבור האישי אתכם (ונחשו כמה תחרות יש על זה? אפס), ובעצם יוצאים מהעולם של הסיילים והמבצעים ו”הורדת התחתונים” כי זה מחירי השוק וזה המצב בגלל המלחמה ועוד כל מיני תירוצים של “עוד עסקים” ש”מותגים אנושיים” לא צריכים להשמיע לעצמם;

 

 • טוב, נראה לי הבנו. אם לא השתכנעתם עד עכשיו שאתם שייכים למדריך הזה – אז כנראה שלא והיה נעים להכיר 😂

 

למי המדריך לא מתאים?

 • לאנשים ציניים וסקפטיים ברמה מדאיגה
 • לכאלה שצריכים “לחסל” קונטיינר שהם הביאו מסין ו”לדפוק קופה”
 • לכל מי שלא מוכן להיות בעצמו, בדמותו, הפרזנטור של ההבטחה השיווקית שלו 
 • לכל מי ששונא אנשים ואלרגי ליצירת קשרים אנושיים
 • וגם לכל מי שרק נרשם לקבל את המדריך הזה, אבל לא יקרא אותו – אבל אתם כנראה לא מאלה

 

דוד, עזוב אותי מאסטרטגיה.
אני צריך לראות תוצאות מחר בבוקר.

זה האתגר של כל מותג, בכל שלב שהוא, אם מדובר בסטיב ג’ובס בתחילת דרכו, או בנייקי, בימים שהיא לא הייתה כזו נייקי. אבל כדי שהלקוחות, השותפים, העובדים והשגרירים שלנו יעניקו לנו את הפרסום הכי טוב, הכי אמין והכי מניע לפעולה – חייבים להתחיל לבנות אסטרטגיה, ולהפסיק לבנות על המלצות רנדומליות, הכנסות לא יציבות ותחרות אינסופית (ויקרה) על תשומת הלב של הקהל שלנו. 

אנחנו חיים בעולם מכוון תוצאות.
הדיגיטל שם את ה-“מוֹד” הזה על להביור. 

ובשל כך, עלינו להבין פעם אחת ולתמיד, אחרי שכבר כשלנו בכל גימיק ו”נוסחה” שיווקית, אחרי שכבר מאסנו בהתמכרות למדיה ואחרי שכבר ראינו את זה עובד על הרבה אנשים ועסקים סביבנו – שהגיע הזמן גם לסיפור ההצלחה שלנו. והדרך לשם עוברת באסטרטגיה.

 

ואני לא מדבר עכשיו על אסטרטגיה של משרדי פרסום גדולים ועם מצגות מנופחות שלא מצליחים להוריד לקרקע. 

אסטרטגיה זו בסך-הכול דרך קבועה של תוכנית עבודה מבוססת, סיסטמטית ועקבית, שנותנת מענה גם לנו וגם לקהל שלנו, על הסיבה ללמה בכלל החלטנו לקום בבוקר עם רעיון ולעשות איתו משהו. 

 

בחלק השני של המדריך אני אסביר יותר לעומק מהי “אסטרטגיית מותג” ואפרט יותר על המושג הזה של “תפישת המותג”, אבל בואו נתחיל ממשפט שהייתי שמח שנתחיל לשקול עד כמה הוא רלוונטי עבורנו:

מותג הוא בסך-הכול רעיון
שלוקח את עצמו ברצינות.

 

אז אם אנחנו לוקחים את הרעיונות, היעדים והדרך שלנו ברצינות –
נתחיל להתמקד בפעולות שמקדמות אותנו להפיץ את האג’נדה הזו,
במקום לתלות את ההשפעה שלנו רק בתוצאות המיידיות של רכישת מוצרים,

ובמקום להתאכזב מתוצאות ולהתחיל בכל פעם מחדש, באותה שיטה שלא עבדה לנו מלכתחילה וגרמה לנו לחפש את המדריך החינמי הבא ברשת.

 

זה כל ההבדל בין עסקים קטנים למותגים מובילים. זה לא שאני זקוק להכנסות של נייקי כדי להיחשב מותג, אלא שאני יכול לבסס הרבה מהתפישות של נייקי את עצמה, כדי להיות מותג בעצמי. הבנתם? 

 

נייקי הפכה להיות נייקי, כי היא הייתה הראשונה שראתה את עצמה כמותג מעורר השראה שכזה. היא הראשונה שלקחה את הרעיון של just do it ברצינות, הרבה לפני מכירה של נעלי ספורט או גופייה מנדפת זיעה כזו או אחרת. 

 

ובזה, אין כזה הבדל בינינו לבינם.
סמכו עליי. מותגים זה מה שאני עושה כבר שני עשורים.

 

טוב, הבנתי, אז אסטרטגיית מותג.
אבל מאיפה מתחילים?

אנחנו נתחיל לענות על חמש השאלות הכי חשובות שכל מותג אנושי שרוצה להרוויח מההשפעה שלו צריך לענות עליהן, ולראות במו העיניים איך התשובות לחמש השאלות הללו הפרידו בינינו לבין רווחיות:

 • לא הרווחנו את עצמנו, את הקול הייחודי שלנו ואת המסר שבאנו להפיץ בעולם;
 • לא הרווחנו את הקהל הרלוונטי והרווחי ביותר עבורנו, זה שכיף לנו לדבר איתו, זה שאנחנו רוצים לעזור לו, וזה שאנחנו אמורים למכור לו;
 • לא הרווחנו את הכסף הגדול באמת ואת התמורה הראויה לערך האמיתי שאנחנו משאירים על הלקוחות שמוכנים לשלם את המחיר עבור השינוי שאנחנו מציעים להם.

חמש שאלות – ואנחנו מתחילים להרוויח. באחריות.

 

מהן חמש השאלות שכל מותג אנושי צריך לענות לעצמו?

בתכל’ס, אלה השאלות:

 1. מה הרעיון שאני מקדם
 2. מה הסיפור שאני מספר
 3. מה הערך שאני מעניק
 4. מי הקהל שאני רוצה לדבר / לעזור / למכור לו 
 5. מהי ההבטחה שאני מקיים

ברגע שיהיו בידיכם התשובות לשאלות האלה, אתם כבר מוכנים לשלב הבא, שהוא שלב בניית האסטרטגיה:

 • אסטרטגיית המותג והתוכן
  (מענה ל-“עם מי אני רוצה לדבר”)
 • אסטרטגיית השיווק והסטוריטלינג
  (מענה ל-“למי אני רוצה לעזור”)
 • אסטרטגיית המכירה והמדיה
  (מענה ל-“על מי אני רוצה להשפיע / למכור”)

 

וברגע שתהיה בידכם האסטרטגיה, תוכלו לבנות משפך / מנגנון שיווקי רווחי – שמבוסס על “מסע הגיבור” (הקהל שלכם) מהרגע שהוא מכיר אתכם ועד לרגע שהוא רוכש מכם:

 1. היכרות > תוכן
 2. חיבור > קהילה
 3. אמון > התנסות
 4. התחייבות > רכישה

 

זאת האסטרטגיה שעל פיה פועלים מותגים, בין אם הם מותגים מסחריים גדולים ובינלאומיים, ובין אם הם עסק/יזם קטן עם רעיון להשפיע לטובה על העולם (או לפחות על קהל גדל והולך של שותפים לדרך).

 

ההצלחה שלכם, הרווחיות שלכם וההגשמה העצמית שלכם תלויה אך ורק בדברים הבאים בלבד:

 1. אסטרטגיה. לפעול פעם אחת ולתמיד לפי מה שבאמת מוביל אתכם להשפעה, להובלה ולרווחיות (ולא רק לסייל הבא שמתחרה על המחיר);
 2. לקחת בעלות על הסיפור. לגרום לקהל שלכם להאמין שיש לכם מסע ראוי לצעוד בו (ואם אתם לא תהיו הראשונים שתראו בו ככזה, אז זה לא יעבוד);
 3. ערך. שווי שגדול יותר מכל מוצר או שירות שאי פעם תמכרו, ואתם הראשונים להכיר ולהוקיר אותו, ואתם אלה שמייצגים על עצמכם כמה הוא העשיר את חייכם (ולא רק את חשבון הבנק שלכם).

 

סמכו עליי,
מותגים זה מה שאני עושה
כבר שני עשורים, גדולים וקטנים, מקומיים ובינלאומיים, מסחריים ואנושיים… ואני יכול לומר לכם בוודאות: זה לא קשור לוועדת הקישוט, ללוגו, או לכמה כסף אתם שופכים על הפקות וידאו ומדיה. 

זה קשור לאסטרטגיה, לסיפור (ומי שמספר אותו) והערך שהוא מעניק. 

 

אם אתם אתם רוצים להשיג פעם אחת ולתמיד את היעדים הבאים:

 • לתפוש את תשומת הלב של הקהל שאתם הכי רוצים לשוחח איתו;
 • לבנות את האוטוריטה שלכם מול הקהל שאתם הכי רוצים לעזור לו;
 • לבסס את האמון של הקהל שאתם הכי רוצים לעבוד מולו / למכור לו;
 • למכור לקהל הנחשק ביותר שמוכן “לשלם את המחיר” (תרתי משמע) עבור השינוי שאתם מציעים לו –

הגעתם למדריך הנכון.

השותף שלך בדרך
להשפעה, להובלה ולרווחיות:

דוד אלהרר | deStory

"הסטוריטלר של המותגים האנושיים"

נעים להכיר

סטוריטלר עסקי
ואסטרטג שיווק.

הבעלים של deStory לייעוץ, פיתוח וליווי עסקים שרוצים להרוויח מההשפעה שלהם לטובה.

במה אני עוזר

במציאת המילים,
ובמציאת הדרך

לקהל החשוב, הרלוונטי והרווחי ביותר עבורך, על כל המשמעויות של המילה רווח:
אסטרטגיה שיווקית | פרזנטציות | פיתוח עסקי

הניסיון שלי

שני עשורים בליווי ופיתוח מותגים אנושיים ומסחריים

העסקים, החברות והמותגים המובילים בארץ ובעולם – באסטרטגיה תקשורתית ושיווקית, סטוריטלינג ומיתוג, ניהול משברים ויח”צ, קריאייטיב, דיגיטל ותוכן.

עדנה יבין

Culture Exchange

מירב לשם-גונן

מלווה עסקית | המשפיעה

שלמה מן

מפתח אתרים

ציפי לנגרמן

גננת שילוב ומאמנת מנטאלית

רואי שגב

ספונטיול

אינה אנגל

מנחת סדנאות גמילה

ד”ר רונן מנדי

כירופרקט

חן-נעה פריד

מנהלת עסקית

תמי שלף

מיץ אומ"ץ

ירדן כהן מיכאלוביץ

iMotus

נעה לייבוביץ

NoALimit

ריי שגב

מיתוג אישי ועסקי

אמיר בלדיגה

Getting Reach

צמרת להב

מאמנת ומאסטרית NLP

יעקב רפאילוב

מומחה לאפסיילים ומכירות טלפוניות

"ניסיון"

אדהם נאסר אלדן

אנלימיטד

מיכל מוטיל

Michal Motil Bridal

מירי טטניסקי

מגשרת עסקית

רונאלה מרדלר

מטפלת איזון חיים

טובי גולד

מטפלת ופסיכותרפיסטית

משה גזית

Vplus

רמי נגיד

דודל-וידאו

גבריאל אריאל

Bsolution

ינאי דותן

ליווי עסקי להגשמה

רביטל תמיר

צופן השמחה

טל זיו

יועצת מיתוג ותוכן

מזי אשכנזי

דרך היוגה

אלי סוכרי

מאמן לזוגיות

רונה שגב

BeYou24/7

חנן פרץ

פרץ אדריכלות

מילי שוקרון

iSolve

עינב דרומי

שפית פרטית

רון בכר

Drops

"ניסיון"

הרעיון של deStory:

שיותר ויותר אנשים יכירו בכוח שלהם לעורר השראה

החזון:

שיותר ויותר "מותגים אנושיים"
יחברו בין ההשפעה שלהם לערוצי השפע בחייהם

המשימה:

להעניק כמה שיותר כלים להשפעה, להובלה לרווחיות
מעולם האסטרטגיה, הסטוריטלינג והמנהיגות העסקית

אז מה עכשיו?

 

1. יש לי מתנה שווה עבורך

המדריך המקיף “זה כל הסיפור” יישלח אליך ברגע שתירשם אליו, וגם אתה תוכל להבין מה מונע ממך מלעשות את הקפיצה מ”עוד עסק” למותג אנושי משפיע, מוביל ורווחי.
*

 

2. אני מקווה שאתה הולך להשתמש בה:

כי אם לדעת איך להרוויח מההשפעה שלך לא מעניין אותך (על כל המשמעויות של המילה רווח) –
אז אני סתם אתפוס לך מקום במייל.
*

 

3. מה הקאטצ’:

אין קאטצ’. הידע לא שייך לאף-אחד.
בכל מקרה אנשים מוכנים לשלם את המחיר רק כשהם מוכנים ליישם.
וחוצמזה, אתה עוזר לי להגשים את החזון העסקי שלי.
באהבה.